چرا داشتن یک برنامه مالی اهمیت دارد؟

آیا تا به حال شنیده اید کسانی بوده اند که پولی به دستشان رسیده و آن را تلف کرده اند و بعد از پایان آن برمی گردند به حالت سابق؟

آیا این هم شنیده اید که یک شخص ورشکسته شده و دوباره در عرض مدت کوتاهی دوباره زندگی اش روی غلطک افتاده و می چرخد؟

به نظر شما چه چیزی در این اشخاص بوده که باعث شده یکی رشد کند و دیگری پسرفت کند؟

شاید الان بگویید:اینکه خیلی جوابش ساده است،معلومه اوضاع خراب اقتصادی باعث این فاجعه شده که اولی پولش تموم شود و دومی هم ورشکسته شود یا می گذارید پای شانسشان میگویید اول بد شانسه هرچه هم پول به دست بیاره مثل چرک کف دست پاک میشه و چیزی براش نمی ماند ودر نهایت جواب هایی که به ذهنتان می رسد اغلب در همین راستای توجیه است ولی درحقیقت علت اصلی طبق تحقیقاتی که صورت گرفته 80درصد افراد نمی خواهند از نظر مالی به آنچه که دوست دارند برسند خوب به نظر شما جوابی دیگری می ماند!

بعضی از شما دوستان الان دارید باخودتان زمزمه می کنید می گویید ای بابا داره چرت و پرت میگه کی از وضعیت مالی خوب بدش میاد چه کسی با پولدار شدن و رفاه مخالف است؟نه آقا ما این کلامتان را اصلا قبول نداریم!!!

دوستان من شما درست میگویید:اما بحث مادر اینجا اینست که واقعا همه می خواهند پولدار شوند همه می خواهند از نظر رفاهی بالاترین سطح باشند ولی خدایش چند نفر دیدید که بابت این خواسته هایشان تلاش کنند.

مگر شما این اصل را نمی دانستید:هرکس درآمدش به اندازه تلاشش زیاد می شود.”

شاید در میان شما دوستانم عزیزی باشد و بگویید من تلاش هم کردم ولی جواب نگرفتم ولی دیدم بعضی افراد نصف من هم تلاش نکرده ولی در کمترین زمان ممکن به ماشین آنچنانی،خانه آنچنانی دست پیدا کرده برای این مورد من چه میگویید؟

بگذارید برگردیم عقب که چرا دو شخص یکیشون دوباره پولدار شد وآن یکی هم پول داشت ولی فقیر شد،همه این موضوع ها سر نظم و برنامه است.

آن شخصی که به دنبال اهدافش است برنامه دارد برنامه مالی داشتن خیلی کمک می کند به شخص که بتواند روی پای خود بایستد وبا کوچکترین طوفان اقتصادی خم نشود و شکننده نباشد.

هر شخص باید در زندگی اش این پنج برنامه مالی را داشته باشد و براین برنامه مالی پایبند باشد:

1-بودجه خرج و مخارج زندگی را کنترل کند و به کمتر از درآمدش هزینه کند.

2-بودجه تفریح و شادی خود را کنار بگذارد و زیادی هزینه نکند.

3-بودجه خیر و ثواب یک مبلغ جزئی را باید از پول  هایتان کنار بگذارید و به هم نوعان خود کمک مالی کنید.

4-بودجه تبلیغات و بازاریابی کنار بگذارید برای رشد و جذب مشتریان بیشتر.

5-بودجه تزریق در کسب و کارتان با این کار بعد از مدت کوتاهی رشد عجیبی کسب و کارتان پیدا می کند.

یک نکته شاید زمانی میگوییم برنامه مالی بعضی از شما دوستان این جور بشنوید:

نخور

نپوش

نرو

نه منظورمان این نیست منظور ما اینه که میگوییم وقتی برنامه داشته با هزینه های اضافی،خوشگذرانی های بی مورد،بی میلی به همنوعان،تبلیغ نکردن،و خرج کسب و کارتان نکردن را کنترل کنید.

اجازه دهید به من تا مثال بزنم  و مسئله واضح تر شود:

فرض کنید شما عادت دارید در طول روز1عدد نوشابه مصرف کنید و هزینه آن هم مثلا 1000تومان است حالا اگر فرض مثال را بگذاریم روی 30روز تقریبا این فرد باید 30000هزار تومان از پول خودش هدر داده است حالا اگر همین طور 12 ماه انجام دهد می بینید مبلغ360000هزار تومان نوشابه مصرف کرده که هم برای سلامتیش مضر است وهم سودی به حالش نداشته است،خوب ادامه دهیم اگر همین کار را طی 10 سال انجام دهد مبلغ چقدر می شود؟

خوب این همان شخصی است که 10 سال آینده حاضر است برای رفع مایحتاج خودش 3600000هزار تومان وام با سود بالا بگیرد.

این یک نکته را بدانید شما هر اندازه که الان خرج کنید درآینده ای نه چندان دور به همان اندازه نیاز مند هستید.

یک آدم با برنامه برای این روزهای سخت مالی برنامه تهیه می کند اما یک شخص ناشی فقط فکر الانش است که چگونه بگذراند واز آینده دلخوشی ندارد یا اصلا اطلاعی ندارد.

امیدوارم توانسته باشم با این آموزه ها در این بخش به شما کمک کرده باشم این نکته را عمیقا خودتان درک کنید که هر معلولی علتی دارد،درنتیجه اگر شخصی را دیدید که هر روز پولدار تر می شود بدانید که ذهنش با برنامه مالی درست ادغام شده و دارد پیش می رود و اگر دیدید شخصی هر روز نالان است و ناامید از ثروت بدانید که نه برنامه دارد و نه می خواهد داشته باشد.

پیشنهادی عالی برای دوستان عالی

دوستان من یک پیشنهاد عالی دارم برایتان ما در تیم دانیال میرشکاری یک دوره آموزشی تحت عنوان مسیر ثروت آفرینی تدوین کرده ایم که حاصل تلاش چندین ساله تجربیات خودمان و متخصصان کسب و کار می باشد.

شما می توانید این بسته آموزشی را تهیه کنید در کمتر از 7روز آموزش ببینید و طبق آن آموزش ها کاری می کنید که رقیبان شما تا 4سال آینده به گرد پای شما هم نمی رسند!

دوره1

در این دوره آموزشی ما به شما میگوییم که چگونه:

سرمایه اولیه و ایده هایی پیدا کنید که شما را به درآمدهای میلیونی در ماه برساند.

بیش از30تا تمرین و ترفند به شما یاد می دهیم که می توانید به راحتی در سریعترین زمان ممکن کسب و کارتان را، راه اندازی کنید و رشدش دهید.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها